Važna pobjeda Danske u Jermeniji

Reprezentacija Danske pobjedila je sa 4:1 Jermeniju u osmom kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici selektora Age Hareide ostvarili su važnu pobjedu jer su privremeno izbili na prvo mjesto, s tim što imaju utakmicu više od Poljske i Crne Gore.

Nije dobro krenulo Dance, pošto je Korjan u sedmom minutu doveo domaće igrače u vođstvo. Tada su se gosti probudili i preko Dilejnija i Eriksena preokrenuli do poluvremena. U nastavku utakmice, Danci su bili dominantni i uspjeli da postignu još dva gola.

Oba puta strijelac je bio Dilejni, koji je uspio da dođe do het-trika.

Danska ima 16 bodova, kao i Poljska, s tim što Poljaci svoj meč igraju od 20.45 protiv Kazahstana.

U terminu od 18 sati Azerbejdžan je sa 5:1 pobjedio San Marino. Izmailov (20, 57) je bio dvostruki strijelac za domaće, a po jedan gol su postigli Abdulajev (25) i Sadigov (81), dok je u 71. minutu Sevoli postigao auto-gol.

Jedini pogodak za San Marino postigao je Palaci u 74. minutu.