Kako se navodi u saopštenju, gume su dislocirane na lokalitet koji je predviđen za privremeno skladištenje otpada te vrste, dok u narednom periodu slijedi konačno i trajno rješenje dislociranja guma na za to predviđenoj lokaciji.
- Posao dislociranja nelegalno odloženih guma, u koji su se pored Prijestonice uključile i privatne firme sa mehanizacijom, nije bio smetnja dinamici realizacije projekta na sanaciji lokaliteta „Vrtijeljka“ čiji su radovi uveliko u toku. Projekat sanacije „Vrtijeljke“, koja decenijama predstavlja crnu ekološku tačku na teritoriji prijestonice, vrijedan je oko dva miliona eura, a sredstva su obezbijeđena od međunarodnih donatora - podsjećaju iz Prijestonice.
U saopštenju se ističe i da Cetinje sprovodi poseban set mjera za kreiranje politika održivog razvoja i zaštite životne sredine.
- Sanacija „Vrtijeljke“ prepoznata je u njenim ključnim dokumentima, počevši od planova strateškog razvoja, prostorno urbanističkog plana grada, sve do Lokalnog plana upravljanja komunalnim i neopasnim građevinskim otpadom - ističu iz Prijestonice Cetinje.