Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

GOLMANI

Mladen BOŽOVIĆ (Larisa, Grčka) - Upisao debi u zvanič- nim mečevima za Larisu, ali nije mogao ništa da uradi protiv Olimpijakosa u Pireju - 4:1.

Danijel PETKOVIĆ (Lorijan, Francuska) - Bez greške u pobjedi na gostovanju Klermonu (2:0).

Bojan ZOGOVIĆ (Rad, Srbija) - Jednom savladan u trijumfu protiv Mačve u Šapcu (2:1). Dobio žuti karton.

Nemanja JEVRIĆ (Bačka Palanka, Srbija) - Uspješno odradio posao u pobjedi protiv Mladosti iz Lučana (1:0).

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) - Sačuvao mrežu u pobjedi nad Naksarom (2:0).

ODBRANA

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) - Igrao svih 90 minuta na gostovanju Đironi (2:2).

Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) - Debitovao u Seriji A, ušao u 68. minutu meča sa SPAL-om (0:0).

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) - Dobar u remiju protiv Dinama u gostima (0:0).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Igrao cijeli meč, dobio žuti karton protiv Lucerna (1:1).

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) - Dobio žuti karton u porazu od Eupena (2:1). Ostende u lošem ritmu, ima sva četiri poraza u ligi do sada.

Risto RADUNOVIĆ (Astra, Rumunija) - Odigrao posljednjih desetak minuta u remiju sa Iašijem (0:0).

Esteban SAVELJIĆ (Albasete, Španija) - Na terenu proveo cijeli meč protiv Granade u gostima (0:0).

Andrija VUKČEVIĆ (Spartak, Srbija) - Zamijenjen na poluvremenu meča sa Vož- dovcem (0:0).

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Na terenu proveo cijeli meč protiv Diošđera - 1:1.

Momčilo RAŠO (Rabotnič- ki, Makedonija) - Igrao svih 90 minuta u remiju protiv Pelistera u gostima (1:1).

Darko BULATOVIĆ (Akurejri, Island) - Zapažen u pobjedi nad Vikingurom u gostima (1:0).

Stevan VICO, Igor ZONJIĆ (Rad, Srbija) - Proveli svih 90 minuta na terenu na gostovanju Mačvi (1:2).

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) - Dao gol za vođstvo, zamijenjen u 87. minutu.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) - Odigrao cio meč na gostovanju Tobolu (0:0).

Adnan ORAHOVAC (Dinamo Samarkand, Uzbekistan) - Ustalio se u novom timu, igrao svih 90 minuta protiv Pahtakora (0:0).

Nemanja GOJAČANIN (Angelholm, Švedska) - Dobio žuti karton u porazu od Oskaršamnsa (3:2).

Draško BOŽOVIĆ (Priština, Kosovo) - Zamijenjen u 77. minutu meča protiv Drite (0:1).

Nemanja VUKOVIĆ (Indi ileven, SAD) - Igrao cijeli meč protiv Njujork Kosmosa u gostima (3:3).

Emrah KLIMENTA (Sakramento, SAD) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Rinoa (2:1).

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Zapažen u pobjedi nad Avešom u gostima (2:0).

Mladen KAŠĆELAN (Tambov, Rusija) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Kubana (2:1).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Igrao svih 90 minuta protiv Lokomotive, Rijeka sigurna - 2:1.

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) - Ušao u 52. minutu meča sa Krumkaćijem, u trenucima kada je protivnik vodio sa 2:0. Pokrenuo svoju ekipu, ali je BATE ipak poražen - 3:2.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Ušao u 76. minutu gostovanja Spartaku iz Trnave (1:2). Dobio žuti karton.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Radničkog iz Niša (0:0).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) - Zamijenjen u 74. minutu.

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta meča protiv Viteza na svom terenu (1:0).

Miloš KALEZIĆ (Sloboda Tuzla, BiH) - Ušao u 81. minutu duela sa Zrinjskim, koji je opravdao ulogu favorita - 2:0.

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) - Debitovao za novi klub, igrao posljednjih pola sata u remiju sa Duklom (2:2).

Vladimir VUJOVIĆ (Persib, Indonezija) - Dobio žuti karton u ubjedljivoj pobjedi nad Gresikom - 6:0.

Jovan NIKOLIĆ (Akžajik, Kazahstan) - Igrao svih 90 minuta protiv Aktobea (2:2), dobio žuti karton.

Deni HOČKO (Famalikao, Portugal) - Zamijenjen u 50. minutu duela sa Benfikom 2 (0:0).

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Zamijenjen u 86. minutu meča protiv Ulsana na svom terenu (0:0).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Trener ga izveo u 57. minutu duela sa Ufom (1:1).

Stefan MUGOŠA (Šerif, Moldavija) - Postigao hettrik u pobjedi protiv Spikula - 5:0.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Strijelac u ubjedljivom trijumfu nad Pobjedom - 4:0.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) - Ušao na poluvremenu meča protiv Lokerena, koji je tada vodio sa 3:0. Ipak, Vasland Beveren nije mogao više od poraza - 3:2.

Luka ĐORĐEVIĆ (Arsenal Tula, Rusija) - (Igrao čitav meč i donio pobjedonosni pogodak u Groznom - slavili 2:1)

Mihailo PEROVIĆ (Voždovac, Srbija) - Starter protiv Voždovca (0:0), igrao do 87. minuta.

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla Prag, Češka) - Ušao u 79. minutu na gostovanju Jablonecu (2:2).

Milan PUROVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Zemuna (1:0).

Saša JOVOVIĆ (JJK, Finska) - Na terenu proveo svih 90 u porazu od Helsinkija (4:1).

Marko ĐUROVIĆ (Akžajik, Kazahstan) - Postigao dva gola na debiju za novi klub, a zamijenjen u 65. minutu. Ipak, Aktobe izvukao bod - 2:2.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Dao gol i dobio žuti kartonu trijumfu nad Naksarom (2:0).

Ilija SPASOJEVIĆ (Bajangara, Indonezija) - Postigao gol i upisao asistenciju u pobjedi nad Srividžajom (2:1). Bajangara došla do drugog mjesta na tabeli.