Barsa slavila na polupraznom stadionu

Teroristički napad koji je nedavno potresao srce Katalonije uticao je da na otvaranju sezone na Nou Kampu utakmici Barselone i Betisa prisustvuje, za tamošnje prilike skromnih 56.000 navijača. Ipak, oni koji su došli, vidjeli su pobjedu Barselone nad timom iz Sevilje od 2:0.

Večeras je blistavih nekoliko minuta u završnici prvog poluvremena bilo dovoljno da Barselona osigura pobjedu protiv skromne ekipe Betisa.

Igrao se 36. minut kada je Žordi Deulofeu centrirao sa desne strane ka petercu đe se nalazio Lionel Mesi, ali je loptu zakačio defanzivac Betisa Alin Toska i sproveo je u sopstvenu mrežu. Tri minuta kasnije dobru partiju mladi Deulofeu je zaokružio direktnom asistencijom Serđiju Robertu kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine povisi na 2:0.

Iako nije dao gol večeras, najagilniji u timu Barselone bio je Lionel Mesi. Nije, međutim, imao dovoljno sreće da se upiše u strijelce. A čak pet puta je bio u prilici da to uradi, mada uglavnom udarcima sa distance.

all 2-0 by hawkdeer1