Turizam

Kad prašuma oladi „vrelog“ Lucifera

Ko god je ovih vrelih dana odlučio da prikoči kod Kraljevog kola i skrene ka Biogradskom jezeru, priznao je sebi da je uradio pravu stvar. Uvjerili su se da na „zemljinom šaru“ postoji jedno mjesto gdje se ovaj svemoćni i vreli, ovoljetnji „Lucifer“, sasvim prirodnim i spontanim metodama, svede na 25 i nešto stepeni. U takvom ambijentu priroda učini da se i ne primijeti što je možda čovjek zaboravio da uradi i dopuni.
Kad prašuma oladi „vrelog“ Lucifera
Portal AnalitikaIzvor

U Nacionalnom parku „Biogradska gora“ ističu da je bilo prilično onih koji su „prikočili“ kod Kraljevog kola i nakon tri kilometra vožnje asfaltom i hladovinom džinovskih bukvi, okom ili dlanom dotakli biogradsku vodu. Saša Jeknić, direktor nacionalnog parka, kaže da je u odnosu na isti period prošle godine, 20 odsto gostiju više posjetilo Biogradsku prašumu.

Većinom stranci

Kada uporedimo podatke sa uspješnim ljetom 2016. godine, vidimo da je danas 20 odsto gostiju više nego prošle godine. Bilo je dosta vrelina ovoga ljeta, ali su nama gosti dominantno dolazili namjenski i planirano, a to potvrđuje i njihova struktura jer dominiraju inostrani turisti.

Čak 80 odsto gostiju koji su prošli kapiju prašume su bili stranci. Uprkos silnoj antipropagandi, najviše je turista iz Rusije, zatim Ukrajine. Raduje povratak gostiju iz Njemačke, Italije, Češke, Slovačke...

U prašumi se uživa „na sto načina“. Šetnja stazom oko jezera. Atraktivno fotografisanje mosta preko Biogradske rijeke. Ribolov sa dnevnom dozvolom koja košta 20 eura. Vožnja čamcem čije iznajmljivanje košta 8 eura za sat. Za prenoćište u bungalovima treba izdvojiti 11,5 eura. Dosta je ponekad zagledati se i bisernu boju jezera i tako provesti neko vrijeme.

(Opširnije u današnjoj Pobjedi)

Portal Analitika