Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (Lorijan, Francuska) - Sačuvao mrežu u pobjedi (3:0) nad Šateruom.

Bojan ZOGOVIĆ (Rad, Srbija) - Dva puta kapitulirao na gostovanju Radničkom u Nišu (2:0)

ODBRANA

Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) - Odigrao posljednjih petnaestak minuta meča sa Juventusom u Superkupu. Lacio slavio sa 3:2 i osvojio prvi trofej u sezoni.

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) - Sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio svoj tim do ubjedljive pobjede nad Nefčijem - 6:0.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Ciriha u gostima (2:0).

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) - Odbrana čiji je dio tri puta kapitulirala na meču sa Vasland Beverenom (0:3).

Risto RADUNOVIĆ (Astra, Rumunija) - Ušao u na poluvremenu duela sa FCSB-om (nekadašnja Steaua) u gostima (1:1).

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Honveda u gostima (2:1).

Darko BULATOVIĆ (Akurejri, Island) - Dobio žuti karton u remiju (2:2) na gostovanju Fjolniru.

Dejan BOLJEVIĆ (Luć Energija, Rusija) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Sibira (2:0).

Stevan VICO (Rad, Srbija) - Igrao cijeli meč protiv Radničkog u Nišu (2:0).

Igor ZONJIĆ (Rad, Srbija) - Odigrao cijeli meč protiv Radničkog.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) - Igrao svih 90 minuta protiv Akžajika, koji je slavio kao gost sa 1:0.

Nemanja VUKOVIĆ (Indi ileven, SAD) - Igrao cijeli meč protiv Majamija u gostima (3:1).

Emrah KLIMENTA (Sakramento, SAD) - Na tererenu proveo svih 90 minuta, Sakramento savladao Portland u gostima (1:0).

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Zamijenjen pola sata prije kraja meča sa Portumonenseom (2:1).

Deni HOČKO (Famalikao, Portugal) - Izašao iz igre u 73. minutu duela sa Penjafielom u gostima (1:1). Dobio žuti karton.

Mladen KAŠĆELAN (Tambov, Rusija) - Debitovao za novi klub, odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Rotorom iz Volgograda - 2:1.

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) - Igrao svih 90 minuta u pobjedi nad Dinamom iz Bresta (1:0).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovač- ka) - Igrao do 73. minuta u remiju sa DAC-om (1:1). Dobio žuti karton.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Igrao cijeli meč na gostovanju Honvedu (2:1).

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) - Zamijenjen u 58. minutu duela sa Zemunom u gostima (2:0).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) - Ušao umjesto Lagatora.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Zamijenjen u 86. minutu derbija protiv Vojvodine u Novom Sadu (0:1).

Vladimir VUJOVIĆ (Persib, Indonezija) - Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Aremi (0:0).

Jovan NIKOLIĆ (Akžajik, Kazahstan) - Solidan u pobjedi (1:0) nad Tarazom u gostima.

Miloš RAIČKOVIĆ (Saravak, Malezija) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Pulaoum (1:0).

Milan VUŠUROVIĆ (Riga, Letonija) - Odigrao posljednjih desetak minuta meča sa Metom, njegova ekipa ubjedljiva - 4:0.

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Zamijenjen u 85. minutu meča sa Suvonom u gostima (0:1).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Postigao prvi gol ove sezone. ,,Načeo“ Anži na gostovanju - 3:1.

Stefan MUGOŠA (Šerif, Moldavija) - Ušao u 77. minutu duela sa Sfintulom u gostima (0:3).

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta meča sa Ostendeom u gostima (0:3).

Aleksandar VUJAČIĆ (Dinamo Brest, Bjelorusija) - Igrao od 87. minuta duela sa BATE-om u gostima (1:0).

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla Prag, Češka) - Odigrao posljednjih petnaestak minuta u pobjedi nad Zlinom (1:0).

Filip KASALICA (Napredak, Srbija) - Ušao u 72. minutu duela sa Borcem, Napredak slavio - 3:1.

Vule VUJAČIĆ (Rad, Srbija) - Odigrao posljednjih desetak minuta na gostovanju Radničkom (2:0).

Ilija SPASOJEVIĆ (Bajangara, Indonezija) - Debitovao za novi klub, ušao u 58. minutu meča sa Perseruom (1:1).