Bolt bez medalje, povreda u posljednjoj trci!

Višestruki olimpijski šampion, Jamajčanin Jusein Bolt, nije uspio da završi trku u štafeti 4x100 metara na SP u Londonu, svoju posljednju trku u karijeri.

Bolt je trčao u posljednjoj izmjeni, ali se povrijedio nakon pedesetak metara i nije prošao kroz cilj.

Zlatnu medalju, na veliko oduševljenje domaće publike, osvojila je štafeta Velike Britanije, koja je kroz cilj prošla za 37 sekundi i 47 stotinki, što je novi evropski rekord.

Za Britaniju su trčali Čidjidu Uđah, Adam Džemili, Danijel Talbot i ;Netanijel Mičel-Blejk.

Srebrna medalja otišla je u ruke štafete SAD (37,52 sekunde), dok je bronza pripala štafeti Japana (38,04).

Posljednju pojedinačnu trku 30-godišnji Jamajčanin je istrčao prije neđelju dana kada je na 100 metara osvojio bronzanu medalju.

Cio svijet čekao je Boltov oproštaj, koji se na nezaslužen način oprostio od atletike.