Vaterpolo

SP BEOGRAD: Ništa od iznenađenja, Crna Gora eliminisana u četvrtfinalu

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore eliminisana je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Beogradu - izabranici Veljka Uskokovića poraženi su od jednog od favorita za tron selekcije Mađarske 12:8, pa će u subotu od 18 sati igrati sa SAD-om meč za plasman od 5. do 8. mjesta. Odlučila je loša druga četvrtina naše selekcije koju je Mađarska dobila 6:1.

Mađari su bolje otvorili meč, poveli su 2:0, imali su i 3:1, ali smo serijom od tri gola, preokrenuli i na kraju prve četvrtine imali prednost od 4:3. Međutim, loše otvorena druga dionica, tri uzastopna gola Mađara za 6:4. Ukropina je smanjio, a onda nova serija našeg rivala od tri gola za 9:5 na poluvremenu.

U narednih osam minuta po gol na obje strane, imali smo dvije odlične prilike da priđemo na dva gola minusa ali ih nijesmo iskoristili, na kraju te dionice bilo je 10:6. Mađari su do kraja održavali prednost, do konačnih 12:8.

CRNA GORA - MAĐARSKA 12:8 (4:3, 1:6, 1:1, 2:2)

Igrač više: Crna Gora 7 (4), Mađarska 9 (4), Peterci: Crna Gora 0 (0), Mađarska 1 (1)

Crna Gora: Tešanović 11 odbrana, Matković, Franeta, Saveljić, Mitrović, Vujašević 1, Ukropina 1, Gardašević 3, Radović, Moskov 1, Spaić 1, Grgurević 1, Mandić.

Mađarska: Vogel 10 odbrana, Zerinvari, Lukač, Vadovič 1, Nađi, Rojser 1, Satmari 2, Čačovski, Manherc 6, Burijan 2, SImon, Teleki, Čizar.