Ekipa Livepula plasirala se u finale Audi Kupa poslije ubjedljive pobjede nad domaćinom Bajernom u Minhenu – 3:0 (2:0).

'Crveni' su dominirali tokom cijelog meča na krcatoj Alijanc Areni, pa će u velikom finalu igrati protiv madridskog Atletika, koji je poslije preokreta savladao Napoli.

Tim Jirgena Klopa poveo je već u sedmom minutu, kada je Sadio Mane ispratio trk Roberta Firmina i lako pogodio mrežu.

Pokušali su Bavarci da odgovore, ali je onda Mohamed Salah, u 34. minutu, povećao prednost gostiju. Dugo je trajala akcija ekipe sa Enfilda, prije nego što je Salah glavom pogodio sa druge stative.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a Bajern ni po povratku nije uspio da stvori izgledniju šansu za pogodak. Tačku na meč i sjajnu partiju Liverpula stavio je Danijel Staridž divnim lob udarcem u 83. minutu, ali je loša vijest da se ponovo povrijedio, upravo prilikom te akcije.