Balkanski okršaj u derbiju Juvea i Rome: Stara dama slavila nakon penala

Američka utakmica između Juventusa i Rome pretvorila se tokom 90 minuta u pravi balkanski derbi.

Aleksandar Kolarov i Edin Džeko na jednoj, Mario Mandžukić na drugoj strani u pobjedi Juventusa poslije penal serije.

U regularnom dijelu meča je bilo 1:1, a u postizanju golova su učestvovala spomenuta trojica igrača.

Napadač Juventusa Mario Mandžukić doveo je 'Staru damu' u vođstvo 1:0 u 29. minutu poslije dodavanja Aleksa Sandra.

U 74. minutu je uzvratio nekadašnji dvojac iz Mančester Sitija, a sada Rome.

Kolarov je prošao po lijevoj strani, poslao loptu nisko u peterac đe je na nju natrčao Edin Džeko i kao u video igrici samo je plasirao u mrežu 'Stare dame'.

'Vučica' je tako izborila penale u kojima je prvi jedanaesterac promašio Tuminelo, što će se poslije pet realizovanih penala Juventusa ispostaviti kao ključan promašaj za pobjedu crno-bijelih iz Torina.