Crna Gora osvojila 11. mjesto na Kritu

Mlada reprezentacija nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina na grčkom Kritu završila je na 11. mjestu takičenje – izabranici Dušana Dubljevića su u utakmici za plasman u savladali Švedsku 65:61 (10:16, 11:14, 20:11, 24:20).

Naša reprezentacija izborila je opstanak u elitnom rangu evropske košarke i tako ispunila zacrtani cilj, a na šampionatu na Kritu upisala je tri pobjede (Turska, Slovenija i Švedska) i doživjela četiri poraza (Francuska, Island, Grčka i Turska).

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Filip Bakić sa 21 poenom, dok je Milić Starovlah dodao 14.

Rezultat je bio izjednačen nakon 30 minuta (41:41). Izabranici Dušana Dubljevića na početku posljednje dionice stekli su šest poena prednosti (47:41), a nedugo potom i trojkom Filipa Bakića do maksimalne prednosti (52:45).

Ipak, Švedska je serijom 9:2 na dva minuta i 25 sekundi prije kraja izjednačila (54:54). Crna Gora je nakon minuta odmora poentirala preko Filipa Bakića koji je ubacio trojku (57:54).

Šveđani su dva puta smanjivali razliku na poen zaostatka, ali je ponovo Bakić poentirao (61:58). Na kraju pobjedu i 11. mjesto našoj selekciji u Grčkoj, donio je Milić Starovlah sa linije slobodnih bacanja.

U finalu će od 20. 15 sati igrati domaćin Grčka i Izrael, dok će se za bronzanu medalju boriti Španija i Francuska.

U B diviziju su ispali Letonija, Češka i Slovenija, koje su nastup na Kritu završile na posljednja tri mjesta.