Nije izgledalo kao da će da ide: Nejmar sa dva gola srušio Juve!

Fudbaleri Barselone pobijedili su ekipu Juventusa rezultatom 2:1 (2:0) u prijateljskom susretu na pripremama u SAD.

Barselona je djelovala daleko bolje i organizovanije pod vođstvom novog trenera Ernesta Valverdea, naročito zbog brže igre, agresivnosti i posjeda lopte, a navijači već sada likuju i raduju se novoj sezoni.

Katalonci su posebno djelovali ozbiljno u prvih 45 minuta kada je Nejmar bukvalno sam igrao protiv Juventusa, a Barsa na pauzu otišla sa 2:0.

Barselona je počela silovito protiv Juventusa, Nejmar je posebno bio raspoložen, a svoju treću priliku na meču je krunisao golom. Brazilac je u 15. minutu pametno utrčao između linija protivnika, potom odigrao dupli pas i maestralno matirao velikog Bufona.

Nejmar je poslije samo desetak minuta postigao i drugi pogodak, poslije nevjerovatnog solo prodora.

Ernesto Valverde je na poluvremenu kompletno promijenio postavu, Juventus je to učinio polovično, u 45. i 60. minutu i to se još kako osjetilo, naročito na isteku sata igre kada su istovremeno ušli Aleks Sandro, Daglas Kosta, Kudrado, Dibala i Iguain.

Samo dva minuta kasnije, Dibala je iz kornera pronašao Kjelinija, a ovaj pogodio za 2:1.

Barselona (4-3-3): Silesen - Vidal, Pike, Maskerano, Dinj - Samper, Rakitić, Inijesta - Mesi, Nejmar, Alkaser.

Drugo poluvreme: Ortola - Semedo, Marlon, Umtiti, Alba - Buskets, Serhi Roberto, Alenja - Arda, Denis Suarez - Luis Suarez.

Juventus (4-2-3-1): Bufon (Šćesni 46) - Lihštajner (De Šiljo 46), Barzalji (Kjelini 46), Benatija (Mandragora 69), Asamoa (Sandro 60) - Kedira (Rinkon 46), Markizio (Pjanić 46) - Sturaro (Kuadrado 60), Lemina (Daglas Kosta 60), Bentankur (Dibala 60) - Mandžukić (Iguain 60).