Vaterpolo

SP BUDIMPEŠTA: "Ajkule" razbile Brazil za prvu pobjedu!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljivu pobjedu u drugom kolu grupe A na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti - ''ajkule'' su razbile Brazil 14:5 čime su preuzele prvo mjesto u grupi, i da bi ga sačuvale i izborile direktan plasman u četvrtfinale moraju slaviti u posljednjem kolu u petak protiv Kazahstana.

CRNA GORA – BRAZIL 14:5 (4:0, 3:2, 4:2, 3:1)

Sudije: Vilis (Južna Afrika), Kađivara (Japan), Igrač više: Crna Gora 7 (4), Brazil 3 (0), Peterci: Crna Gora 2 (2)

Crna Gora: Šćepanović, Draško Brguljan, Banićević 1, Petković 2, Darko Brguljan 2, Aleksandar Radović 3, Drašković 2, Ukropina, Đuro Radović 1, Mišić 1, Čučković 2, Murišić, Lazović.

Brazil: Soro, Kruz, Almeida 1, Kutinjo 1, Luis Silva, Rikardo Gimaraeš, Pedro Stelet, Mateus Stelet, Roka, Karulo 1, Gustavo Gimaraeš 2, Frejtas, Silva Leonardo.

TOK MEČA:

I četvrtina: Meč će kasniti zbog toga što se odužio derbi između Mađarske i Italije koji je u fenomenalnoj atmosferi završen neriješeno 9:9. Počeo je meč!Crna Gora je povela preko Čučkovića nakon dva ipo minuta igre. Već u sljedećem napadu Mišić pogađa za 2:0. Aleksandar Radović siguran sa peterca za 3:0 na minut ipo do kraja četvrtine. Odlična igra u odbrani ajkula, novi gol za naše postiže Petković.

II četvrtina: Prvi gol za Brazilce postiže Gustavo Gimaraeš. Sjajnu akciju za ajkule realizovao je Banićević za 5:1. Na dva minuta do kraja dionice Kutinjo smanjuje na 5:2. Uzvraća Drašković koji sjajnim udarcem vraća plus četiri. U posljednjim sekundama kontra ajkula, odlična akcija koju kruniše Petković za 7:2 na poluvremenu!

III četvrtina: Brazilci golom otvaraju treću dionicu, strijelac je bio Gustavo Gimaraeš. Već u sljedećem napadu prvijenac Đura Radovića za 8:3. Čučković koristi situaciju sa igračem više i pogađa na nešto više od tri minuta do isteka perioda. Darko Brguljan povećava na 10:3, ali je brzo smanjio Karulo. Več u sljedećem napadu ponovo pogađa Darko Brguljan za 11:4.

IV četvrtina: Drašković je pogodio za 12:4, a novi peterac za ajkule koristi ponovo Saša Radović za 13:4 na tri minuta do kraja meča. Smanjuje Almeida, ali projektil Saše Radović za 14:5