Predlagači nacrta, odnosno predstavnici Ministarstva za ljudska i manjinska prava, nijesu željeli za Pobjedu da pojasne da li se predviđa obaveza isticanja i državne zastave uz nacionalnu na zgradama savjeta, političkih partija, udruženja i institucija, već su samo kazali da u nacrtu „nijesu konačna rješenja“, da traje javna rasprava i da su otvoreni za sve sugestije.
Nacrtom, o kojem će javna rasprava trajati do 4. septembra, predviđeno je da se u opštinama ili mjesnim zajednicama u kojima pripadnici manjinskog naroda ili manjinske zajednice čine većinsko stanovništvo prema rezultatima posljednjeg popisa, na zgradama organa lokalne samouprave, pored državne, istakne i zastava tog manjinskog naroda.
Kada u jedinicama lokalne samouprave u kojima pripadnici manjinskog naroda čine više od pet odsto stanovništva prema rezultatima posljednjeg popisa, na državne i nacionalne praznike tog manjinskog naroda, na zgradama opštinskih organa ističe se zastava tog manjinskog naroda.
Nacrt definiše da se grb može upotrebljavati u pečatima savjeta, prosvjetnih, naučnih, kulturnih i vjerskih udruženja i institucija koje osnivaju pripadnici manjinskih naroda, zatim u njihovim prostorijama, kao i natpisima na zgradama u kojima su ova udruženja smještena, na aktima, poveljama, diplomama, priznanjima koje daju savjeti, udruženja i institucije.
Himna se može intonirati u prostorijama savjeta, politič- kih partija, udruženja i institucija, kao i prilikom političkih, naučnih, kulturnih, sportskih i drugih skupova u privatnoj ili organizaciji savjeta, političkih partija, NVO, udruženja, institucija i pojedinaca.
Opširnije u Pobjedi...