LE: Sutjeska i Zeta završili evropsku priču

Fudbaleri Sutjeske i Zete završili su takmičenje na evropskoj sceni već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sutjeska je nakon poraza u Sofiji od Levskog od 3:1, kod kuće igrala bez golova, 0:0.

Zeta je poslije poraza u Sarajevu od 1:0, na stadionu pod Goricom igrala neriješeno sa Željezničarem 2:2.

Zeta je uspjela da u 29. minutu nadoknadi minus od 1:0 iz prvog meča. Ljuljđuraj je asistirao Kukuličiću koji je pogodio za 1:0. Još je trajalo slavlje na tribinama, kada je Željezničar poravnao. Bespotreban faul Đukića. Kaznio je to Zakarić lijepim golom iz slobodnog udarca.

Gosti su do velike prednosti stigli u 61. minutu. Kontra dva na četiri koju je sjajno riješio Lendrić i odličnom dijagonalom donio je preokret svom timu. Konačan rezultat 2:2 postavio je rezervista, 17-godišnji Krstović.

Podsjećamo, dalje je prošla Mladost, dok sljedeće nedjelje Budućnost igra prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.