Njemci penalima preko Engleza do finala

Reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Evropskog prvenstva za mlade pošto je u Tihom pobijedila selekciju Engleske poslije boljeg izvođenja penala sa 6:5.

Poslije 120 minuta igre rezultat je bio 2:2, da bi Njemačka bila bolja u penal seriji sa 4:3.

Junak Njemačke bio je golman Julijan Polersbek koji je u odbranio dva jedanaesterca, a odlučujući u petoj seriji, zaustavivši udarac Nejtana Redmonda.

Kada je riječ o regularnih 90 minuta igre, Njemačka je povela u 35. minutu, strijelac je bio Davi Zelke, ali je samo šest minuta kasnije izjednačenje Engleskoj donio Demaraj Grej.

Engleska je u 50. minutu preokrenula rezultat pogotkom Abrahama, da bi Feliks Plate dvadeset minuta kasnije poravnao na 2:2.

U dodatnih 30 minuta igre golova nije bilo pa je odluka o tome koja će ekipa u finale pala nakon penala.

U drugom polufinalu nešto kasnije sastaju se Španija i Italija. Finale je na programu u petak.