Odbojka

Evropska liga: Novi poraz Crne Gore

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Tbilisiju od Francuske 3:1 (28:26, 25:17, 24:26 i 25:18), u utakmici trećeg kola B grupe Evropske lige.

Crnogorske odbojkašice prvi turnir završile su kao trećeplasirane sa pobjedom i dva poraza.

Izgubile su i od Ukrajine 3:0, a jedini trijumf upisale su protiv Gruzije 3:1.

Francuska je protiv Crne Gore izgubila prvi set, a do trećeg trijumfa došla je nakon 114 minuta igre.

Takmičenje u Evropskoj ligi biće nastavljeno od 23. do 25. juna na turniru u Nantu.

Crna Gora će na startu, 23. juna, igrati sa Rumunijom,dan kasnije sastaće se sa Francuskom, dok je za 25. jun zakazan duel sa Gruzijom.

Finalnu fazu igraće četiri selekcije - pobjednici grupa A i C, koa i Ekipa 1 i Ekipa 2.

Ekipe 1 i 2 biće pobjednik grupe B i najbolje rangirana drugoplasirana ekipa, pod uslovom da Francuska nije pobjednik grupe B, ili jedna od dvije najbolje drugoplasirane ekipe.

Francuska je učesnik Gran Prija i neće učestvovati u finalnoj fazi takmičenja.