Vujisić, Nikolić i Šćepanović uhapšeni su sredinom maja zbog sumnje da su počini krivično djelo pranje novca.
Predsjednik PzP Nebojša Medojević ocijenio je da je odluka Višeg suda o produženju pritvora „sramna i nezakonita“.
„Ovo je udar, ne samo na pravni i ustavni poredak, nego i na zdrav razum svih građana Crne Gore“, saopštio je Medojević na konferenciji za novinare.
On je reko da će nevini ljudi koji nijesu napravili nikakvo krivično djelo i nijesu oštetili države ni za jedan EUR biti još dva mjeseca u zatvoru.
„Ovo produženje će ući u anale pravne struke. Ovaj proces je lična osveta glavnog specijalnog tužioca, Milivoja Katnića zbog toga što sam objavljivao dokaze o vezi mafije i Demokratske partije socijalista i otvorio priču o ratnim zločinima Katnića na Dubrovniku", naveo je Medojević.
Kako je kazao, ovo je trenutak gdje svi treba da se zabrinu. „Ako ovako funkcioniše crnogorsko pravosuđe, svi možemo da budemo Vujisić, Nikolić i Šćepanović“.
„Nijedan cent od Nikolića nije ušao u PzP. Nijedan cent iz Pokreta nije vraćen Nikoliću, jer bi to bilo pranje novca. To državni tužilac zna“, naveo je Medojević.
Medojević je ocijenio da crnogorsko pravosuđe mora temeljno da se reformiše.
Zamjenik predsjednika PzP-a Branko Radulović, naveo je da je odluka Višeg suda pokazuje da se Crna Gora nalazi „u najstrašnijoj diktaturi“.
„Policija, tužilaštvo i pravosudni organi su zatočeni“, ocijenio je Radulović.
Prema njegovim riječima, osobe koje su zadržane u pritvoru su žrtve.
„Ukoliko se dokaže da je Nikolić ijedan cent dao Pokretu, ukoliko je ijedan njegov cent dat ijednom članu od tih 17, ukoliko su tih 17 ijedan cent dali PzP-u, ukoliko je istina da je Nikolić bio šef kriminalne organizacije, kunem se bogom i svim što imam, ne samo da se selim iz politike, nego i iz Crne Gore“, poručio je Radulović.
Na pitanje hoće li se njegove kolege vratiti u parlament kada se bude raspravljalo o imunitetu, Medojević je naveo da će Demokratski front donijeti odluku o tome.