Partija za pamćenje Crne Gore i veče Stevana Jovetića! Tri majstorije našeg asa, za važnu, ubjedljivu pobjedu ''sokola'' nad Jermenijom od 4:1!

Crnogorska selekcija revanširala se rivalu za poraz u Jerevanu (3:2) i upisala treći trijumf u kvalifikacijama. Pobijedila je i Kazahstan 5:0 i Dansku 1:0, sa Rumunijom igrala je neriješeno 1:1, dok je poražena od Jermenije 3:2 i Poljske 2:1.

Crnogorska selekcija povela je golom Fatosa Bećiraja poslije samo minut i 22 sekunde igre. Prednost na 2:0 povisio je Stevan Jovetić u 28, a isti igrač u 54. minutu riješio je sve dileme. Jovetić je postigao i četvrti gol u 82. minutu i postigao prvi het-trik u crnogorskom dresu. Konačan rezultat postavio je Korjan u 89. minutu.

Crna Gora će u narednom kolu, 1. septembra, igrati u Astani sa Kazahstanom, dok će tri dana kasnije ugostiti Rumuniju.

CRNA GORA - JERMENIJA 4:1 (0:0)

Bećiraj 2', Jovetić 28', 54', 82' - Korjan 89'

Stadion pod Goricom,

Žuti kartoni: Korjan, Grigorjan (Jermenija)

Crna Gora: Petković - Marušić, Savić, Simić, Tomašević (Klimenta 75') - Kosović, Vukčević (Šćekić 71') - Janković, Jovović (Hakšabanović 84'), Jovetić - Bećiraj.

Rezerve: Poleksić, Mijatović, Baša, Hakšabanović, Ivanić, Klimenta, Kojašević, Mugoša, Šćekić, Zverotić.

Jermenija: Beglarjan - Mkojan (Jedigarjan 46'), Voskanijan, Andonijan, Dabgašjan - Mhitarjan, Grigorjan - Hovhanisjan, Pizeli (Barsegjan 73'), Ozbiliz (E. Maničarjan 59') - Korjan.

Rezerve: A. Ajrapetijan, Meliksjetan, L. Ajrapetijan, Aslanjan, Barsegjan, Malakjan, A. Maničarjan, E. Maničarjan, Sarkisov, Jedigarjan.

TOK MEČA:

1' - Počeo meč pod Goricom.

2' - GOOOOL!!! Jovović je prošao po lijevoj strani, centrirao po zemlji na prvu stativu, a Bećiraj stiže prvi do lopte i pogađa za 1:0!

9' - Korjan je probao sa velike udaljenosti ali sigurna interencija Petkovića.

15' - Velika šansa za Jermeniju, Pizeli je izašao sam ispred našeg golmana, ali je odlično reagovao Petković i izbacio loptu u korner.

19' - Dobra prilika za ''crvene'', brzonogi Bećiraj pretrčao je jednog defanzivca gostiju, tačnije čini se da je prvi došao do lopte prilikom faula u kaznenom, ali sudija Blum nije svirao jedanaesterac.

28' - GOOOOLL!!! Jovetić pogađa za 2:0! Kakva majstorija našeg napadača, sjajnom fintom izbacio je dva igrača gostiju i sa ivice šesnaesterca po zemlji pogodio u desni ugao za 2:0!

34' - Dobra prilika za naše, Marušić je proigrao Jovetića po desnoj strani, ali Stevan nije uspio da proturi loptu u šesnaesterac đe je bio sam Bećiraj.

45' - Kakva prilika za Bećiraja! Kao motorom pobjegao je igraču Jermenije, šutirao, ali je pogodio stativu!

45' - Poluvrijeme, Crna Gora vodi 2:0, poluvrijeme za čistu desetku!

46' - Počelo drugo poluvrijeme pod Goricom.

54' - GOOOOLLL!!! Jovetić briljira, nova majstorija za 3:0! Nova finta, lopta namještena, i sa ivice kaznenog u suprotni ugao za veliku prednost!

71' - Prva izmjena, Šćekić je zamijenio Vukčevića.

75' - Druga izmjena, Klimenta ulazi umjesto Tomaševića.

82' - GOOOOLLL!!! Pa šta radi Jovetić, kakve makazice za het-trik i velikih 4:0 pod Goricom!!!

84' - Prilika da debituje Hakšabanović, ušao je umjesto Jovovića.

89' - GOL, Korjan smanjuje na 4:1, ali sudija nije svirao čist ofsajd.

90' - Kraj meča pod Goricom, velika pobjeda i perfektna partija Crne Gore!!!

Jovetić pogađa za 2:0 u 28. minutu! Kakva majstorija našeg napadača, sjajnom fintom izbacio je dva igrača gostiju i sa ivice šesnaesterca po zemlji pogodio u desni ugao za 2:0!

Jovetić briljira, nova majstorija za 3:0 u 54. minutu! Nova finta, lopta namještena, i sa ivice kaznenog u suprotni ugao za veliku prednost!

Pa šta radi Jovetić, kakve makazice za het-trik i velikih 4:0 pod Goricom u 82. minutu!!!