Prema Mandićevim riječima, Crna Gora nikada nije imala saveznike koji bi joj bili bliži od Rusije i Srbije.
Međutim, zemlje NATO-a su godinama ulagale finansijska sredstva u stvaranje antiruske i antisrpske Crne Gore. Sada Crna Gora, kaže Mandić, treba Zapadu da posluži kao „balkanski nosač aviona” u borbi protiv Moskve i Beograda. Oni koji pokušavaju tome da se usprotive i koji se zalažu za očuvanje odnosa sa tradicionalnim saveznicima tretiraju se kao glavni neprijatelji, prenosi ''Ruska reč''.
Mandić optužuje vladajuću elitu za izvršavanje svih zadataka dobijenih od zapadnih političara. Crnogorska vlast, po njegovim riječima, dejstvuje u interesu trećih zemalja i ima koristoljubive ciljeve, a svejedno joj je što od sankcija uvedenih Rusiji strada prije svega sama Crna Gora.
U intervjuu je Mandić istakao da u potpunosti podržava prijedlog predsjednika društva rusko-srpsko-crngorskog prijateljstva „Slovenski most” Ljubomira Radinovića da se na nivou opština usvoji rezolucija o ukidanju antiruskih sankcija.
''Mi ćemo kao glavna snaga opozicije težiti da deklaraciju usvoje svi organi lokalne uprave u gradovima gdje je opozicija na vlasti. Ukidanje sankcija na nivou opština će biti moćan politički gest. To će doprinijeti prilivu ruskih investicija i turista'' - rekao je Mandić.
Crna Gora na ivici građanskih sukoba
Po Mandićevim riječima, Crna Gora je na ivici građanskih sukoba. Raskol u društvu se produbio povodom ulaska u NATO, a vladajući režim je, kako je rekao, počeo da koristi oštrije metode za gušenje opozicije.
Represije protiv opozicionara postale su rutinska stvar, kaže Mandić.
Gruba sila se, sudeći po Mandićevim riječima, koristi za rastjerivanje demonstracija koje se održavaju neprekidno, jer se dvije trećine građana protivi pridruživanju alijansi.
Kako kaže, Zapad podržava Đukanovićev režim i pored toga što crnogorske vlasti krše elementarna građanska prava. Sva tajna Đukanovićeve vlasti se, po mišljenju Andrije Mandića, krije upravo u toj podršci.
''Kada se prije više od godinu u parlamentu glasalo o povjerenju vladi, američke diplomate su otvoreno vršile pritisak na jedan dio opozicije sa zahtjevom da podrži Đukanovićevu vladu. SAD žele da na Balkanu imaju još jednu marionetsku državu'' - izjavio je Mandić.
Šta će biti ako opozicija dođe na vlast?
Opozicija je sada na vlasti u 30 odsto opština (Budva, Kotor, Herceg Novi). U Crnoj Gori će 2018. biti održani predsjednički izbori i kampanja za opštinske izbore u preko 10 crnogorskih gradova.
Po Mandićevim rečima, ako opozicija dođe na vlast, ona će prije svega revidirati stav po pitanju NATO-a.
''Većina građana je protiv ulaska zemlje u alijansu, jer su lovački avioni NATO-a bombardovali Crnu Goru još prije nego što su napali Srbiju. Zbog toga ćemo mi poslije smjene vlasti organizovati referendum o članstvu u vojnopolitičkom bloku i tako će Crna Gora biti prva zemlja koja će napustiti NATO'' - rekao je on.
Pored toga, po Mandićevim riječima, biće ukinute antiruske sankcije i anulirano priznanje nezavisnosti Kosova.
''Naš glavni prioritet će biti obnavljanje odnosa sa Rusijom i Srbijom. Sa druge strane, mi smo spremni da vodimo konstruktivan dijalog sa svim susjedima, pa i sa članicama EU i NATO-a'' - dodao je Mandić.