Kako se navodi u saopštenju Banke hrane, Spasići žive u izbjegličkom neselju na Koniku od 1999. kada su usred ratnih dešavanja došli u Crnu Goru.
Spasićima je jedino primanje koje imaju socijalna pomoć od 180 eura.
Obroke im svakodnevno obezbjeđuje Narodna kuhinja pri Hramu Hristovog Vaskrsenja.
Među sedmoro djece su i dvije bebe.
Kako tvrde iz Banke hrane, struju nemaju već sedam godina, zbog duga koji prelazi 7.000 eura, pa sobu osvjetljavaju pomoću akumulatora .
Devetoro ljudi živi u samo jednoj sobi koja prokišnjava, a velika vlaga loše utiče na zdravlje djece.
Od sedmoro djece troje su đaci , a od jeseni će ih biti četvoro.
Banka hrane i dobrotvorni fond „Čovjekoljublje“ uputili su molbu gradonačelniku Podgorice Slavoljubu Stijepoviću za dodjelu besplatnog placa sa komunalijama porodici Spasić.
"Obaviješteni smo iz kabineta gradonačelnika da Opština nema mogućnost da dodijeli plac porodici Spasić", navode iz Banke hrane.
O uslovima u kojima porodica živi obavijestili su i Centar za socijalni rad Podgorice i Ministarstvo rada i socijalnog staranja.
Kako postoji zakonska mogućnost , da se porodicama u stanje socijalne potrebe obezbijedi neko vrijeme plačanje mjesečne zakupnine iznajmljenog stana pozivamo Opštinu da to uradi u slučaju porodice Spasič.
"Pozivamo sve koji su u prilici da pomognu i poklone namještaj, aparate za domaćinstvo, garderobu, obuću i dr. Pomoć možete pružiti preko Banka hrane Crne Gore i telefona 069 495 680", zaključuje se u saopštenju Banke hrane.