Ekipa Sevilje pobijedila je Osasunu sa 5:0 u posljednjem kolu španske LaLige.

Izabranici Horhea Sampaolija na najbolji mogući način završili su takmičarsku godinu 2016/2107, dok se sa druge strane Osasuna ubjedljiv porazom oprostila od LaLige.

Domaći fudbaleri su do prednosti došli u desetom minutu kada je Vitolo naletio na odbitak i lako poslao loptu u gol.

Do drugog pogotka nije se čekalo puno, pošto je u dvedesetom minutu Franko Vaskes lijepim udarcem sa šest metara savladao Sirigua.

Sevilje je u deset minuta pred odmor stigla do i do trećeg gola. Sjajnim udarcem sa ruba šesnaesterca Stevan Jovetić je postigao šesti gol u Primeri.

Mukama Osasune tu nije bio kraj, pošto su domaći igrači uspjeli da postignu još dva gola do kraja utakmice. Prvo je u 60. minutu Vaskes povisio na 4:0, a potom u 80. Vitolo postavio konačnih Sevilja pet, Osasuna nula.