Nova blamaža Intera, Sasuolo slavio u Milanu

Fudbaleri Sasuola savladali su Inter 2:1 (1:0), na gostovanju u Milanu u 36. kolu italijanske Serije A.

Sasuolo je nanio četvrti uzastopni poraz "nerazurima", peti u posljednjih šest kola, šesti u osam, i dodatno ih udaljio od mjesta koje vodi u Ligu Evrope.

"Nerazuri" su osmi na tabeli Serije A sa 56 bodova, četiri iza šestoplasiranog gradskog rivala Milana na poziciji koja vodi u LE.

Domaćin je bio bolji rival u prvih pola sata meča, ali ga je potpuno slomio gol Pjetra Jemela posijle greške Džejsona Murilja u 37. minutu.

Početkom drugog poluvremena Konsilji brani sjajnu šansu Ikardiju, što gosti kažnjavaju već u 50. minutu te drugim pogotkom Jemela dupliraju vođstvo.

Inter je zaigrao nešto bolje u nastavku susreta, te uspio da smanji rezultat preko Edera u 70. minutu, da osam minuta prije kraja Perišić propušta sjajnu šansu za izjednačenje, šutira iznad prečke