Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Tri puta vadio loptu iz mreže u gradskom derbiju protiv Ferencvaroša (3:1). MTK se nalazi u opasnoj zoni, opstanak u ligi je ugrožen.

Bojan ZOGOVIĆ (Radnički Niš, Srbija) - Siguran u pobjedi na gostovanju Napretku (2:0). Već tri utakmice bez primljenog gola.

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Odigrao svih 90 minuta protiv Meca, koji je slavio ka gost - 2:0.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Igrao cijeli meč protiv Jang Bojsa, Sion minimalno poražen.

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) - Odigrao svih 90 minuta protiv Diošđera (1:1).

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Dobio žuti karton u porazu od Seongnama (1:0).

Momčilo RAŠO (Rabotnički, Makedonija) - Zbog povrede zamijenjen na poluvremenu meča protiv Sileksa u gostima (0:2).

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) - Odigrao cijeli meč protiv Bačke Palanke u gostima (2:4).

Marko VIDOVIĆ (Bačka Palanka, Srbija) - Igrao svih 90 minuta protiv Čukaričkog.

Stevan Vico (Rad, Srbija) - Dobio žuti karton u remiju bez golova na gostovanju Spartaku u Subotici.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Okžetpesa (1:0).

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) - Odigrao svih devedeset minuta u porazu od Skenderbega (4:3).

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) - Solidna partija u pobjedi na gostovanju Ovijedu (1:0). Alkorkon na četiri boda do kraja sezone ima dva boda manje od sigurne zone.

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Igrao svih 90 minuta u porazu od Lokomotive u Zagrebu (1:0). To ne bi trebalo da utiče na osvajanje titule Riječana.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - Zamijenjen dvadesetak minuta prije kraja derbija protiv APOEL-a u gostima (0:0).

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) - Zamijenjen na poluvremenu meča protiv Slavije, kada je već bilo 4:0 za njegov tim. BATE do kraja postigao još dva gola.

Aleksandar ŠĆEKIĆ (Genčlebirligi, Turska) - Zbog povrede izašao iz igre u 29. minutu meča protiv Adanaspora (0:1).

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) - Postigao gol u pobjedi nad Gentom (4:3).

Nemanja NIKOLIĆ (Vož- dovac, Srbija) - Dobar u pobjedi nad Crvenom zvezdom - 3:2.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) - Postigao gol u pobjedi nad Bačkom Palankom u gostima (4:2). Zamijenjen u 68. minutu.

Miloš KRKOTIĆ (Metalac, Srbija) - Igrao do 83. minuta duela protiv Borca u Čačku (1:0).

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) - Zapažen u pobjedi na gostovanju Javoru (2:1).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Nad njim napravljen faul za jedanaesterac, nakon kojeg su ,,crno-bijeli“ poveli 2:0.

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Novog Pazara (1:1).

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) - Briljirao u derbiju protiv Zrinjskog, postigao gol za pobjedu (2:1) kojom su Sarajlije došle na korak do titule.

Vladimir JOVOVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) - Igrao od 61. minuta meča protiv Rada (0:0).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija, Slovenija) - Zamijenjen na poluvremenu utakmice protiv Rudara u Velenju (4:2).

Veljko BATROVIĆ (Domžale, Slovenija) - Ušao u 46. minutu meča protiv Kopra u gostima (3:0).

Marko ĆETKOVIĆ (Partizani, Albanija) - Dobio žuti karton u derbiju protiv Kukešija (1:1). Partizani ostao na drugom mjestu.

Vladimir VUJOVIĆ (Persib, Indonezija) - Igrao svih 90 minuta protiv Persipure (1:0). Dobio žuti karton.

Jovan NIKOLIĆ (Akžajik, Kazahstan) - Na terenu proveo cijeli meč protiv Ordabasija u gostima (3:0). Dobio žuti karton.

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Sevilja, Španija) - Ušao u 80. minutu meča sa Sosijedadom, ali nije uspio da donese pobjedu svojoj ekipi (1:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Postigao dva gola i to za 0:2 protiv Pohanga, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz (3:2). Zamijenjen u 73. minutu.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Igrao svih 90 minuta protiv Fakela, koji je uzeo tri boda u Moskvi (1:0).

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) - Zamijenjen u fini- šu meča protiv Spartaka (0:0).

Stefan MUGOŠA (Karlsrue, Njemačka) - Odigrao posljednjih pola sata na gostovanju Grojter Firtu (0:1).

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Postigao gol u pobjedi (6:0) nad Makedonijom GP. Vardar i matematički obezbijedio titulu prvaka.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) - Kod novog trenera Čedomira Janevskog dobija dosta prostora, igrao 80 minuta u gostujućoj pobjedi (3:1) nad Mehelenom.

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Dobio priliku u posljednjih pet minuta meča protiv Debrecina u gostima. Ujpešt minimalno poražen.

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnič- ki, Makedonija) - Ušao u 84. minutu, u 90. postigao prvijenac u dresu ekipe iz Skoplja, koja je slavila sa 2:0 na gostovanju Sileksu.

Milan PUROVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) - Odigrao posljednjih nekoliko minuta utakmice sa Radom (0:0)

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Ušao na poluvremenu meča protiv Slieme u gostima (2:1).

Ilija SPASOJEVIĆ (Malaka, Malezija) - Na terenu proveo svih 90 minuta duela sa Džohor Darulom (1:1).

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok junajted, Tajland) - Nastavio da rešeta mreže, postigao dva gola u pobjedi (5:2) nad Samut Prakanom.

Admir ADROVIĆ (Sukotai, Tajland) - Postigao lijep gol protiv Bangkok Glasa (2:2).

Bogdan MILIĆ (Saipa, Iran) - Zamijenjen u 50. minutu duela sa Sazijem (1:0). Saipa izborila opstanak u ligi.

Stefan NIKOLIĆ (Kaisar, Kazahstan) - Izašao iz igre u 68. minutu meča protiv Aktobea na svom terenu (3:2).