Večeras je na La Rosaledi Malaga slavila protiv Sevilje sa 4:2 u posljednjoj utakmici 35. kola Primere. Ovo je fudbalerima Malage bila peta pobjeda u posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

A Sandro Ramirez pokazao je da je u posljednje vrijeme u zaista dobroj formi, večeras je postigao šesti gol na šestoj uzastopnoj utakmici. Mrežu je zatresao u 51. minutu za vođstvo Malage od 2:1.

Doduše, u 89. minutu mu je golman Sevilje Serhio Riko odbranio penal, a na odbitak je natrčao Huan Karlos i postavio konačan rezultat.

Inače, Sevilja je veoma dobro počela utakmicu, a meksički internacionalac Franko Vaskez doveo je goste u vođstvo u 30. minutu.

Osam minuta kasnije izjednačio je Pablo Fornals, prije nego što je pomenuti Sandro donio preokret Malagi. Meksikanac Vaskez je bio strijelac i drugog gola Sevilje u 57. minutu, ali se ispostavilo da gosti neće moći više od toga. Stevan Jovetić je u 72. minutu zamijenio Ben Jedera.