Bilbao projurio Balaidosom

Atletik Bilbao imao je strašno lagan posao na Balaidosu, đe je s pola gasa protutnjao i slavio protiv Selte rezultatom 3:0.

Selta se dobro držala gotovo cijelo poluvrijeme. Tačnije, do 35. minuta, kada je Raul Garsija prvi put bocnuo loptu tamo đe treba. A onda je isti fudbaler udvostručio vođstvo na samom startu drugog poluvremena.

Posljednju riječ imao je Mikel Riko, koji je u finišu utakmice učinio da pobjeda bude još slađa, ubjedljivija.

Atletik je sada nanizao i četvrtu pobjedu zaredom, šestu u posljednjih sedam kola, čime je došao na prag direktnog plasmana u Ligu Evrope. Tačnije, sada je na poziciji koja vodi u posljednju rundu kvalifikacija za isto takmičenje, dok Viljareal ima bod više.