Milan nastavio niz bez pobjede

Fudbaleri Krotonea i Milana odigrali su neriješeno 1:1, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Domaći Krotone poveo je u osmom minutu preko Marsela Trote, a izjednačio je Gabrijel Paleta u 50. minutu. Krotone je vezao petu utakmicu bez poraza ali je i dalje u zoni ispadanja, zauzima 18. mjesto na tabeli sa 25 bodova i ima četiri manje od Empolija, koji je prvi iznad crte. Empoli je izgubio na domaćem terenu od Sasuola sa 3:1. Milan je tri posljednje utakmice bez pobjede, šesti je na tabeli sa 59 bodova i ima pet bodova manje od Atalante na petom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Pretposljednji Palermo pobijedio je Fiorentinu golovima Alesandra Dijamantija u 32. i Hajtama Alesamija u 90. minutu. Palermo ima 19 bodova, a Fiorentina je osma na tabeli sa 55 boda. Kaljari je pobijedio Peskaru sa 1:0, a gol iz jedanaesterca postigao je Žoao Pedro u 23. minutu. Bolonja je pobijedila kao domaćin Udineze sa 4:0, a Kjevo je kao gost bio bolji od Đenoe sa 2:1 i prekinuo niz od pet poraza. Ranije je Lacio u gradskom derbiju pobijedio Romu sa 3:1, a kasnije igraju Inter-Napoli.