Atletiko se prošetao Kanarskim ostrvima, Savić požutio

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su u gostima Las Palmas sa 5:0 u 35. kolu španske Primere.

Madriđani su već poslije 20 minuta igre vodili sa 3:0 i tada je bilo jasno da će ekipa Dijega Simeonea ostvariti četvrtu pobjedu na posljednjih šest utakmica.

'Jorgandžije' su povele golom Kevina Gameira u drugom minutu, da bi potom Saul Njiges u 17. udvostručio vođstvo, a samo minut kasnije Gameiro je svojim drugim golom doveo svoj tim do tri gola prednosti.

Las Palmas je od 57. minuta imao desetoricu igrača na terenu pošto je Kevin-Prins Boateng dobio drugi žuti karton.

Atletiko je brojčanu prednost dodatno iskoristio i potom pogotkom Tomasa u 72. minutu poveo s 4:0, da bi konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio Fernando Tores. Stefan Savić je u 31. minutu zaradio žuti karton.

Atletiko Madrid je treći na tabeli Primere sa 71 bodom, sedam manje od drugoplasriane Barselone, dok je Las Palmas 14. sa 39.