Fudbaleri Borusije plasirali su se u finale Kupa Njemačke poslije preokreta u velikom derbiju sa minhenskim Bajernom – 3:2.

Gosti su poveli u 19. minutu kada je Dembele iskoristio grešku odbrane Bajerna, a Rojs se našao na pravom mjestu, ali su Bavarci već do pauze uspjeli da preokrenu. Prvo je Havi Martines bio najviši u skoku poslije kornera Ćabija Alonsa, da bi Humels zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba na dodavanje Franka Riberija.

Međutim, sredinom drugog poluvremena, Usmane Dembele je za samo pet minuta bio zaslužan za dva gola Borusije. U 69. minutu je sa desnog boka centrirao na glavu Obamejangu, a onda na divan način realizovao napad i postavio konačnih 3:2.

Ekipa koju vodi Tomas Tuhel za jedini trofej ove sezone boriće se sa Ajntrahtom iz Frankfurta, koji je tek poslije penala eliminisao Borusiju Menhengladbah.

Finale je na programu 27. maja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.