Sančez i Ozil vodili Arsenal do pobjede

Fudbaleri Arsenala savladali su Midlzbro 2:1, poslije dosta problema na Riversajdu, u posljednjem meču 33. kola Premijer lige.

"Tobdžije" su povele tri minuta prije poluvremena golom Aleksisa Sančesa iz slobodnog udarca, ali u 50. minutu poravnava Alvaro Negredo. Pobjedu gostima ipak donosi Mesut Ozil, pogađa sa ivice peterca nakon sjajne kombinacije Sančesa i Ramzija, koji mu je grudima spustio loptu.

Arsenal se tek drugom pobjedom u posljednjih šest kola ostao izjednačen sa Evertonom na diobi šestog mjesta, ali sa dva meča manje od rivala iz Liverpula.

S druge strane, Midlzbro je seriju utakmica bez pobjede produžio na čak 15, pa je ostao na pretposljednjem mjestu sa 24 boda, šest od sigurne zone, ali uz meč zaostatka za konkurentima u borbi za opstanak.

Arsenal sljedećeg vikenda dočekuje šampiona Lester, dok Boro gostuje Bornmutu, koji je na sedam bodova od zone ispadanja.