Goleada na Nou Kampu uz trijumf Barse

Fudbaleri Barselone slavili su na Kamp Nou protiv Real Sosijedada rezultatom 3:2 u 32. kolu Primere.

Ekipa Luisa Enrikea iako je bolje započela meč nije tako lako došla do tri boda. Lionel Mesi je sa dva gola u 17. i 37. minutu doneo Kataloncima potrebno samopouzdanje, ali je Umitii samo pet minuta kasnije postigao autogol i smanjio rezultat. Dva minuta kasnije, Barsa je ponovo imala dva gola prednosti poslije pogotka koji je postigao Alkaser Pako, na asistenciju argentinskog napadača. Međutim, Prijeto je u nadoknadi vremena šokirao navijače na Kamp Nou i smanjio prednost domaćina. Vilijan Žoze uputio je sjajan pâs ka Prijetu, koji je ostao pred Ter Štegenom i lako ga savladao za 3:2. Poslije veoma zanimljivog duela u prvom dijelu meča, gdje je viđeno pet golova, u drugom povremenu ekipe nisu uspjele da dođu do gola i meč je završen pobjedom Katalonaca. Barselona je upisala 22. pobjedu od početka španskog prvenstva i druga je na tabeli sa 72 boda, odnosno ima tri manje od prvoplasiranog Real Madrida uz meč više. Real Sosijedad, na drugoj strani, zauzima sedmo mjesto sa 52 boda