Junajted u finišu prokockao pobjedu, Ajaks bolji od Šalkea

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Anderlehtom 1:1 u Briselu, u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

"Crveni đavoli" su poveli golom Henriha Mhitarjana, poslije sjajne akcije njegovih saigrača u 37. minutu. Međutim, četiri minuta prije kraja Leander Dendonker glavom trese mrežu gola Serhija Romera.

Ekipa Ajaksa je savladala sa 2:0 Šalke na svom terenu, pogocima Davija Klasena. "Kopljanici" su poveli u 23. minutu kada je Klasen realizovao penal poslije faula Alesandra Šofa, a triumf je "ovjerio" u sedmom minutu nastavka udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Gol prednosti na svom terenu stekla je Selta, savladala je Genk u goleadi u Vigu sa 3:2. Belgijanci su poveli već u desetom minutu preko Betijusa, ali Sisto, Aspas i Guideti preokreću do poluvremena. Međutim, 25 minuta prije kraja rezervista Bufel postiže vrijedan gol za Genk pred revanš na njegovoj Kristal areni.

Četvrti duel dana, derbi runde između Olimpika i Bešiktaša, počeo je sa 45 minuta zakašnjenje zbog divljanja navijača u Lionu.