Zinedin Zidan nadmudrio je učitelja Karla Anćelotija! Fudbaleri Real Madrida savladali su Bajern usred Minhena 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, a oba gola za goste postigao je Kristijano Ronaldo. U drugom meču večeri Atletiko je golom Grizmana sa bijele tačke savladao Lester u Madridu.

U prvih deset minuta viđena je izjednačena igra na Alijanc Areni i bez većih uzbuđenja, sve do 25. minuta kada je Arturo Vidal postigao vodeći pogodak za Bavarce (1:0).
Čileanac je u pratio centaršut iz kornera i precizno glavom pogodio ispod prečke, pored nemoćnog golmana.

Samo dva minuta od početka drugog poluvremena, Karvahal je asistirao kod sjajnog pogotka Kristijana Ronalda za 1:1. Portugalac je fantastičnim volejom pokazao zbog čega je najbolji strijelac u Ligi šampiona.

U nastavku, potpuna dominacija ekipe Zinedina Zidana, brojne prilike koje je uspješno sprečavao Nojer. Opasni pred golmanom mihnenskog kluba bili su Benzema u 72. a dva minuta kasnije i Asensio. Ipak, Nojer nije mogao da zaustavi fantastičnog Ronalda koji je preokrenuo rezultat u 77. i postigao ukupno 100. gol u euro-kupovima (2:1).

BAJERN - REAL MADRID 1:2 (1:0)

/Vidal 25 - Ronaldo 47, 77/

Žuti kartoni: Alonso, Martinez - Kros, Karvahal

Crveni kartoni: Martinez

BAJERN (4-2-3-1): Nojer - Lam, Martinez, Boateng, Alaba - Alonso (od 64. Bernat), Vidal - Roben, Alkantara, Riberi (od 66. Daglas Kosta) - Miler (od 81. Koman)

REAL MADRID (4-3-3): Navas - Karvahal, Naćo, Ramos, Marselo - Modrić (od 90. Kovačić), Kazemiro, Kros - Bejl (od 58. Asensio), Benzema (od 83. Hames), Ronaldo

Atletiko Madrid je odmah na startu krenuo agresivno i u petom minutu mogao do vođstva, prvo je Koke zaprijetio,a potom i Karasko. Lester je u uvodnim minutima pokušao da preko kontre dođe do gola, međutim u 27. minutu Albrajtom je agresivno startova nad Grizmanom, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Francuz je bio precizan za vođstvo ’Jorgandžija’ (1:0), što se na kraju istostavilo kao krajnji rezultat meča.