Samo osam minuta furiozne igre je bilo dovoljno da Barselona na Kamp Nou savlada Sevilju - 3:0.

Očekivalo se da će Sevilja biti jedna od težih prepreka Kataloncima, ali s obzirom na formu u kojoj se nalazi Sampaolijev tim, nije čudo što ih je Barselona deklasirala za desetak minuta igre.

Suarez je akrobatskim golom makazicama najavio pobjedu Barse u 25. minutu poslije prodora Mesija i slabe intervencije odbrane gostiju. Nova ubitačna kontra Katalonaca je uslijedila samo četiri minuta kasnije. Rakitić je pretrčao cio teren s lotom, dodao do Nejmara, ovaj na drugu stativu do Suareza koji „vraća“ asistenciju Mesiju za 2:0. Sve je bilo gotovo poslije kornera u 33. minutu kada gosti nisu uspjeli da izbace loptu, a Mesi je natrčao i volejom zapečatio sudbinu Sevilje.

Stevan Jovetić je u 76. minutu ušao umjesto Ibore.