Kramarić zaustavio Bajern, Dortmund ubjedljiv

Majstor Hofenhajma Andrej Kramarić matirao je večeras Svena Ulriha za iznenađujući trijumf Hofenhajma nad Bajernom od 1:0.

Možda je ovo bio poraz na koji je Italijan na klupi šampiona računao, ako se ima u vidu da je namjerno odmarao Tijaga Alkantaru, ali je Bajern bio zaista vrlo loš. Od samog početka Hofenhajm je nametnuo žestok ritam, a poslije nekoliko odbrana golman Bajerna nije ništa mogao poslije bombe Kramarića u 21. minutu.

Borusija iz Dortmunda je upisala očekivane bodove u duelu sa oslabljenim Hamburgom (2:0), ali zbog trijumfa Hofenhajma nad Bavarcima nije mogla da mrdne sa četvrtog mjesta. Gonzalo Kastro je bio čovjek odluke, postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca u 13. minutu kojim su Milioneri umirili vrlo žilave goste. Tačku na ovaj meč stavili su Japanac Kagava u 81. i Obamejan u trećem minutu nadoknade.