Edin Džeko ušao u istoriju Rome!

Edin Džeko je ušao u istoriju Rome, pošto je sa večerašnja dva pogotka u pobjedi protiv Empolija (2:0) stigao do magične cifre od 33 pogotka u svim takmičenjima, što je najviše golova jednog igrača u sezoni od osnivanja kluba iz Vječnog grada.

Fenomenalni reprezentativca Bosne i Hercegovine je ključ za mrežu rivala pronašao već u 12 minutu, nakon spuštene lopte Rudigera u srce Empolijevog šesnaesterca.

Sve je bilo riješeno u 56. minutu i to matom u tri poteza. Peroti je poslao preciznu dijagonalu, Salah je glavom spustio pravo na noge Džeku, a ovaj udarcem iz prve postavio konačan rezultat utakmice na Olimpiku.

Vučica je uspjela u osnovnoj namjeri, a to je da zadrži odstojanje u odnosu na trećeplasirani Napoli i priđe isto toliko prvoplasiranom Juventusu, pa sada spokojno čeka okršaj ova dva tima na San Paolu.

Romu već u utorak očekuje novo veliko iskušenje, a to je derbi sa Lacijem u revanšu polufinala Kupa Italije.