Argentina poražena u Boliviji, Brazil rutinski

Fudbaleri Argentine opet su razočarali svoje navijače, poraženi su 2:0 u Boliviji, u 14. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

"Gaučosi" su bez suspendovanog Lionela Mesija bili nemoćni u La Pasu gdje su mi Huan Arse i Marselo Moreno nanijeli treći poraz u posljednjih pet mečeva. Argentina je sada na petoj poziciji, koja vodi u baraž za plasman na Mundijal u Rusiji, ali ni na naredne tri utakmice neće moći da računa na Mesija. U međuvremenu, Brazil je rutinski savladao Paragvaj 3:0 i osmom pobjedom u nizu se učvrstio na vrhu tabele sa 33 boda, devet ispred Kolumbije. Filipe Kutinjo je donio vođstvo u 34. minutu, Nejmar se u 64. iskupio za promašen penal, a tačku je stavio Marselo pet minuta prije kraja. Bek Reala je imao i asistenciju, dok je dvije zabilježio Paulinjo. Kvalifikacije za SP, 14. kolo: Bolivija – Argentina 2:0 Ekvador – Kolumbija 0:2 Čile – Venecuela 3:1 Brazil – Paragvaj 3:0 Peru – Urugvaj 2:1