Debakl Hrvata, trijumf BiH

Fudbaleri Estonije pobijedili su Hrvatsku 3:0, BiH je slavila u Albaniji 2:1, dok su Rusi i Belgijanci igrali 3:3, u prijateljskim utakmicama.

Estonci su šokirali kombinovani tim "vatrenih" pogocima Lutsa u prvom, te rezervista Vasiljeva i Zenjova u posljednjih pet minuta meča u Talinu.

Meč dana odigran je u Sočiju, đe je viđeno šest pogodaka na otvaranju renoviranog Olimpijskog stadiona Fišt. Rusi su poveli već u trećem minutu preko Vacina, ali Belgijanci preokreću do poluvremena golovima dvostrukog strijelca Kristijana Bentekea, koji je iznudio penal za izjednačenje koji je donio Miralas.

U drugom poluvremenu stvari se preokreću u korist Rusa ulaskom u igru Mirančuka i Buharova, koji na kraju svojim pogocima donose remi domaćinu. Buharov je konačan rezultat postavio u drugom minutu nadoknade vremena.

BiH je nadigrala Albaniju u Elbasanu pogocima Edina Džeka (50. u dresu reprezentacije) i Senada Lulića u prvom poluvremenu, dok je Baljaj ublažio poraz domaćina.