Njemci i Česi ubjedljivi, Englezi sigurni

Fudbaleri Njemačke i Engleske nastavili su sigurnim koracima da napreduju ka Svjetskom prvenstvu 2018. godine.

"Panceri" su nadigrali Azerbejdžan 4:1 u Bakuu, za petu pobjedu u nizu u Grupi C, ali su prvi put vadili loptu iz sopstvene mreže. Poveli su preko Širlea u 19. minutu, Nazarov poravnava u 31. ali Miler i Gomes rješavaju meč već do poluvremena. Tačku na meč svojim drugom golom stavlja Širle, deset minuta prije kraja.

Grupa C:
Azerbejdžan – Njemačka 1:4
San Marino – Češka 0:6
Severna Irska – Norveška

Engleska je bez mnogo muke savladala Litvaniju 2:0 na Vembliju, a vođstvo je donio Džermejn Defo, na svom povratničkom debiju poslije četvorogodišnjeg odsustva iz "Gordog Albiona". Napadač Sanderlenda je "načeo" goste u 22. minutu poslije dodavanja Rahima Sterlinga, da bi trijumf ovjerio Džejmi Vardi u 66. minutu, šest nakon što je zamijenio upravo Defoa.