Napadač meksičke reprezentacije Havijer Hernandez pogotkom u 2:0 (2:0) pobjedi protiv Kostarike u susretu 3. kola završnog kruga kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. u Sijudad Meksiku izjednačio se s Havijerom Borgetijem na vrhu liste strijelaca svoje reprezentacije svih vremena.

Ćićarito je doveo Meksiko u vođstvo već u 7. minutu, a to je bio njegov 46. pogodak u reprezentativnom dresu u karijeri. Konačnih 2:0 postavio je Nestor Arauho u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Ovom pobjedom Meksiko je zasjeo na vrh tabele sa sedam bodova, jednim više od druge Kostarike.

Pod vođstvom novog selektora Brusa Arene SAD su u San Hozeu svladale Honduras sa 6:0 (3:0) i osvojile prve bodove. Trostruki strijelac bio je veteran Klint Dempsi (32, 49, 54), no prva dva gola postigli su Letget (5) i Bredli (27), a u drugom poluvremenu mrežu gostiju zatresao je i Pulišić (46).

I SAD i Honduras sada imaju po tri boda, kao i Trinidad i Tobago koji je na svom terenu svladao Panamu s minimalnih 1-0 (1-0) golom Molina (37). Panama je tako ostala treća s četiri boda.