Srbija slavila nakon preokreta, trijumf Hrvata, Italija i Španija rutinski

Reprezentacija Srbije savladala je poslije preokreta Gruziju u Tbilisiju u meču petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji – 3:1 (1:1).

Krenulo je veoma loše po gostei, pošto su domaći poveli već u šestom minutu poslije katastrofalne greške Aleksandra Kolarova. Međutim, Dušan Tadić uspješno realizuje penal u 44. minutu za izjednačenje, da bi potom proigrao najprije Aleksandra Mitrovića u 64. minutu, a potom i Mijata Gaćinovića za totalni preokret i važnu pobjedu.

Srbija je prva sa 11 bodova, koliko ima i Republika Irska, po 7 imaju Vels i Austrija, Gruzija 2 a Moldavija 1.

Hrvatska reprezentacija pobijedila je u Zagrebu ekipu Ukrajine sa 1:0. Izabranici Ante Čačića poveli su golom napadača Fiorentine Nikole Kalinića poslije asistencije Ivan Rakitića.

Hrvati su nastavili sa pobjedama i sačuvali prvo mjesto sa 13 bodova. S druge strane, puleni Andreja Ševčenka, su treći na tabeli sa osam bodova.

GRUZIJA - SRBIJA 1:3 (1:1)