U derbiju 28. kola Primere, Atletiko našeg Stefana Savića nadigrao je u Madridu ekipu Sevilje našeg Stevana Jovetića 3:1, čime je prišao trećeplasiranim gostima na dva boda zaostatka, i tako zakomplikovao borbu za mjesto koje vodi direktno u Ligu šampiona. Savić je odigrao cio meč za domaćina, dok je Jovetić u igru ušao u drugom poluvremenu.

’Jorgandžije’ su povele opreko Dijega Godina u 37. minutu i sa minimalnim vođstvom otišli na odmor. U drugom dijelu meča, Antoan Grizman u 61. minutu povećava prednost Madriđana poslije fantastičnog slobodnog udarca.

Pitanje pobjednika riješio jei Koke u 77. minutu kada se poslije odbijene lopte našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i Atletiko je imao veliku prednost. Utješni gol za Sevilju postigao je Hoakin Korea, pet minuta prije kraja meča. Argentinac je poslije sjajnog solo prodora smjestio loptu u mrežu koja je bila neodbranjiva za Jana Oblaka.