Cedevita povela protiv Partizana

Košarkaši Cedevite pobijedili su Partizan 83:76 u prvom meču polufinala ABA lige.

Zagrepčani su sačuvali prednost domaćeg parketa i stigli na korak do finala, ali su se umalo obrukali.

Tokom prvog poluvremena domaći su potpuno dominirali, postigli čak 54 poena, stigli do 19 poena viška. U 22. minutu imali su čak 23 poena viška, 58:35, ali je Partizan pokazao zube. Serijom 13:0 crno-bijeli su smanjili na minus devet, da bi na dva minuta prije kraja meča prišli poslije trojke Birčevića na 74:69. Ipak Cedevita je u finišu bila koncentrisana sa penala i osigurala je pobjedu.

Šurna je sa 15 poena predvodio pobjednike, 13 poena dodao je Bilan uz devet skokova, po 11 koševa ubacili su Boutrajt i Katić. Kod Partizana 18 poena Hečera, 14 Veličkovića.

Partizan će biti domaćin drugog meča. Crvena Zvezda i Budućnost će sjutra veče početi svoju seriju.