UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) - Imao nekoliko odličnih intervencija u gradskom derbiju protiv Vašaša, u kojem je MTK slavio sa 1:0.

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) - Sačuvao mrežu u pobjedi protiv Florijane (2:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Zbog povrede skoč- nog zgloba zamijenjen u 53. minutu duela protiv Nansija u gostima. Lil došao do tri boda - 2:1.

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) - Neprelazan u pobjedi nad Granadom (1:0). U finišu meča slomio nos, nakon jednog duela.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) - Zamijenjen u 58. minutu meča protiv Standarda u Liježu (2:2).

Saša BALIĆ (Sarajevo, BiH) - Odigrao posljednjih desetak minuta meča protiv Širokog Brijega - 2:0.

Andrija VUKČEVIĆ (San Fernando, Španija) - Odigrao svih 90 minuta u porazu od Kartahene u gostima (2:1).

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) - Postigao gol u remiju na gostovanju Mezokovešdu (1:1).

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Igrao cio meč protiv Bučeona, Suvon upisao pobjedu - 1:0.

Stevan Vico (Rad, Srbija) - Na terenu proveo svih 90 minuta u pobjedi nad Spartakom (2:0).

Marko VIDOVIĆ (Bačka, Srbija) - Ušao u finišu meča protiv Voždovca u gostima (4:0).

Momčilo RAŠO (Rabotnič- ki, Makedonija) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju Pelisteru (1:0).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) - Igrao cio meč protiv Dinama, koji je slavio kao gost protiv Pahtakora (1:0).

Aleksandar KAPISODA (Er fors central, Tajland) - Odigrao cijeli meč protiv Nakona (2:2).

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Solidan u remiju bez golova na gostovanju Čavešu.

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) - U 64. minutu duela protiv Elćea, nakon žestokog sudara protivničkim igračem, slomio jagodičnu kost.

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) - Dobio žuti karton u remiju sa Tjumenom (2:2) pred svojim navijačima.

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) - Postigao gol u pobjedi nad Žodinom (3:1) u Superkupu Bjelorusije.

Nemanja NIKOLIĆ (Voždovac, Srbija) - Među boljima u svojoj ekipi u pobjedi nad Bačkom - 4:0.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Još jedna dobra partija, ovog puta u pobjedi nad Senicom u gostima - 1:0. Slovan i dalje u trci za titulom.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Zamijenjen desetak minuta prije kraja gradskog derbija protiv Ferencveroša na svom terenu (0:1).

Asmir KAJEVIĆ (Čukarič- ki, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Borcem u Čačku (3:2).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) - Zamijenjen u 86. minutu, dobio žuti karton.

Dušan LAGATOR (Čukarič- ki, Srbija) - Ušao na poluvremenu meča sa Borcem.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) - Zamijenjen u 87. minutu duela protiv Mladosti u Lučanima (0:2).

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) - Ušao umjesto Marka Jankovića.

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) - Dobar u minimalnoj pobjedi nad Metalegeom u Jajcu. Igrao svih 90 minuta.

Vladimir JOVOVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) - Zamijenjen u 73. minutu duela sa Napretkom u gostima (2:0).

Veljko BATROVIĆ (Domžale, Slovenija) - Iza- šao iz igre u 60. minutu derbija protiv Olimpije, koja je upisala poraz - 1:0.

Ivan DELIĆ (Borac Banja Luka, BiH) - Dobio žuti karton u pobjedi nad Tekstilcem u gostima (1:0).

Marko ĆETKOVIĆ (Partizani, Albanija) - Zapažen u pobjedi nad Fljamurtarijem (2:1). Zamijenjen u finišu meča.

Blažo IGUMANOVIĆ (Montana, Bugarska) - Dobio žuti karton u porazu od CSKA u Sofiji (2:1).

Petar VUKČEVIĆ (Er fors central, Tajland) - Igrao svih 90 minuta protiv Nakona (2:2).

Uroš DELIĆ (Borac Čačak) - Zamijenjen u drugom poluvremenu. Njegova ekipa izgubila preokretom od Čukaričkog (2:3).

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Sevilja, Španija) - Postigao majstorski gol koji je bio dovoljan samo za bod protiv Leganesa (1:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Pogodio za pobjedu nad gostovanju Gangvonu (1:0). Zamijenjen u 82. minutu.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta na gostovanju Luć Energiji (0:2).

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) - Zamijenjen u 57. minutu duela protiv Spartaka - 2:0.

Stefan MUGOŠA (Karlsrue, Njemačka) - Nije uspio da pomogne svom timu da dođe bar do boda na gostovanju Aueu (1:0).

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Zamijenjen u 63. minutu duela protiv Bregalnice, koju je Vardar savladao sa 2:0.

Luka ROTKOVIĆ (Ansan, Južna Koreja) - Dobio priliku u posljednjih nekoliko minuta meča protiv Busana u gostima. Ansan poražen - 3:1.

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Trener ga izveo iz igre nakon manje od sat igre protiv Ferencvaroša (0:1).

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnič- ki, Makedonija) - Igrao od 78. minuta utakmice protiv Pelistera u gostima (0:1).

Milan PUROVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) - Ušao u 83. minutu duela protiv Napretka, koji je slavio pred svojim navijačima sa 2:0.

Stefan NIKOLIĆ (Kaisar, Kazahstan) - Odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Tarazom - 2:1.

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok junajted, Tajland) - Nije uspio da se upiše u strijelce u porazu od Bangkok glasa - 3:2.

Aleksandar VUJAČIĆ (Pra- čuap, Tajland) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta protiv PTT Rajonga (0:0).

Admir ADROVIĆ (Sukotai, Tajland) - Postigao prvijenac za novi klub i asistirao za drugi gol u porazu od Sukotaia (3:2)