Čelsi preko Mančestera do 1/2 finala FA kupa

Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester Junajted 1:0 (0:0) u derbiju četvrtfinala FA Kupa i izborili plasman na završnicu takmičenja na Vembliju.

"Plavci" su dominirali protiv tima Žozea Murinja prije svega zahvaljujući isključenju Andera Erere koji je već u 35. minutu dobio drugi žuti karton.

Meč na Stamford Bridžu riješio je vezista domaćina Ngolo Kante, sjajnim udarcem po zemlji sa oko 18 metara u 51. minutu. Kante je postigao tek treći gol u Engleskoj, ali drugi protiv Junajteda.

Tako je Antonio Konte i drugi put ove sezone dobio duel sa Murinjom, opet na Bridžu, opet bez primljenog gola, a lako je moglo biti jednako ubjedljivo kao u oktobru kada je bilo 4:0.

London će tako imati tri predstavnika u polufinalu FA Kupa na Vembliju, prije Čelsija su plasman izborili Arsenal i Totenhem, dok će čast ostatka Engleske braniti Junajtedov gradski rival Siti. Polufinalne utakmice na programu su 22. aprila, a finale 27. maja.