Politika

Popović: Idemo u opoziciju, ali nakon ulaska u NATO

Liberalna partija spremna je da, ukoliko DPS ne bude ispunjavala obaveze iz koalicionog sporazuma, pređe u opoziciju, ali tek nakon ulaska Crne Gore u NATO. Do tada svjesno prihvata da bude „ukras“ u parlamentarnoj većini. To je u razgovoru za Pobjedu kazao predsjednik LP Andrija Popović.
Popović: Idemo u opoziciju, ali nakon ulaska u NATO
Portal AnalitikaIzvor

Popović je kazao da je realizacija političkog programa LP i njenih ključnih odrednica, u okviru parlamentarne većine formirane krajem novembra 2016. za mandat 2016-2020.  nemoguća bez učešća Liberalne partije.

“Posebno u izvršnoj vlasti, shodno Sporazumu o zajedničkom političkom djelovanju šest konstituenata (DPS, SD, BS, koalicija „Albanci odlučno“, HGI i LP). Liberalna partija je odlukom o predizbornoj koalicionoj saradnji sa DPS-om, kao i postizbornoj sa ostalim partnerima u vladajućoj koaliciji preuzela dio odgovornosti, proporcionalno učešću partija u većini, ali do sada, bar što se nas tiče, ništa nije realizovano od dogovorenog i potpisanog, a osnova za opstanak koalicije mora biti uspješna međusobna postizborna saradnja”, saopštio je Popović.

U nastupajućim, na neki način sudbonosnim političkim danima po našu državu, kod finalizacije procesa dobijanja punopravnog članstva u NATO savezu kao neophodne bezbjednosne garancije za dugoročni ekonomski i društveni razvoj, Liberalna partija, kojoj je Crna Gora uvijek na prvom mjestu, svjesno prihvata sadašnju ulogu „ukrasa“ u parlamentarnoj većini, rekao je Popović.

 “Ništa nećemo preduzimati dok se taj proces ne okonča, a nakon toga smo spremni da pređemo u opoziciju, o čemu će odluku donijeti najviši partijski organi”, dodao je on.

Popović je prokomentarisao upornost opozicije u bojkotu parlamenta.  

“Crna Gora se nalazi u dubokoj političkoj krizi, uglavnom spolja nametnutoj u kojoj se naši građani i građanke iscrpljuju na socijalno-ekonomskom planu. Mnoge političke nelogičnosti i neprincipijelnosti pokazala je crnogorska opozicija u aktuelnom petomjesečnom poslijeizbornom periodu: odbijanje prihvatanja rezultata koji im ne odgovaraju – parlamentarnih, a istovremeno prihvatanje rezultata koji im odgovaraju - u Kotoru i Budvi, gdje su formirali lokalnu vlast. Potom, bojkotovanje izbora u Nikšiću, sa malim šansama za uspjeh, a istovremeno najava učešća na skorašnjim izborima, za koje misle da imaju veće šanse za izborni uspjeh, u Herceg Novom. Vjerovatno će se različito ponašati prema ostalim izborima koji slijede u ovoj godini: Cetinje, Mojkovac, Petnjica, shodno šansama koje im daju istraživanja političkog javnog mnjenja, bojkot ili učešće”, saopštio je Popović.

Opširnije u Pobjedi

Portal Analitika