PSŽ slavio nakon debakla u Kataloniji

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lorijen 2:1, u 29. kola francuske Lige 1.

"Sveci" su ostvarili bitan trijumf u borbi za odbranu titule u domaćem prvenstvu, nakon šokantnog debakla u osmini finala Lige šampiona protiv Barselone.

Vjerovatno mislima i dalje u Kataloniji Parižani su poveli protiv najgoreg tima L1 autogolom Žanoa u 28. minutu, a pobjedu je najavio Nkunku u 52. Domaćin se vraća u igru preko Sijanija 22 minuta prije kraja, ali ne uspijeva da dotuče "svece" na svom terenu.

PSŽ je trećom pobjedom u nizu nastavio da prati lidera Monako, koji ima tri boda više devet kola prije kraja sezone. Lorijen je poražen peti put uzastopno i zakucan je za dno tabele sa šest bodova od sigurne zone.

U sljedećem kolu PSŽ igra derbi sa četvrtoplasiranim Olimpikom iz Liona, dok Lorijen gostuje direktnom rivalu u borbi za opstanak Nansiju.