Arsenal petardom do polufinala FA kupa

Arsenal je u polufinalu FA kupa, Arsenal je postigao pet golova, ali protiv slabašnog Linkolna, koji se gotovo kompletno prvo poluvrijeme odlično držao na Emirejtsu, ali je onda doživio prilično ubjedljiv poraz od daleko kvalitetnijeg sastava Arsena Vengera - 5:0 (1:0).

Tobdžijama je nakon debakla od Bajerna u osmini finala Lige šampiona bio potreban jedan upravo ovakav meč, koji bi makar prividno zacijelio duboke rane sa međunarodne scene.

Domaćin je otpor protivnika slomio tek u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je nakon serije dodavanja u šesnaestercu protivnika Tio Volkot pronašao put do mreže skamenjenog Pola Farmana.

Omaleni ofanzivac Arsenala tada je otvorio ključ odbrane rivala, a onda su se u nastavku u utakmice u strijelce upisali još Olivije Žiru, Aleksis Sančez, a na kraju i Aron Remzi.

Polufinalni mečevi na programu su 22. i 23. aprila na Vembliju, a pored Arsenala plasman u narednu obezbijedio je i Mančester Siti.