Gimnazija iz Tuzi prvak Crne Gore

Ekipa Gimnazije 25. maj iz Tuzi novi je prvak Crne Gore u fudbalu za učenike srednjih škola.

Gimnazijalci iz Tuzi savladali su u Pljevljima, u finalnom meču završnog turnira, ekipu Gimnazije Petar I Petrović Njegoš iz Danilovgrada 5:2.

Prethodno su u polufinalnom meču slavili protiv prošlogodišnjeg prvaka, ekipe Srednje stručne škole iz Pljevalja 8:0.

Bronzana medalja pripala je ekipi Srednje mješovite škole Ivan Goran Kovačić iz Herceg Novog, koja je u meču za treće mjesto slavila protiv domaćina 2:1.

U ženskoj konkurenciji trofej je osvojila Srednja stručna škola iz Pljevalja, koja je u finalnom meču savladala Srednju mješovitu školu Ivan Goran Kovačić iz Herceg Novog 5:0.

Plasman na finalni turnir u muškoj konkurenciji izborili su pobjednici južne, sjeverne i prve i druge srednje zone.

U ženskoj konkurenciji nastup su izborile pobjednice južne i sjeverne regije.

Orgaizatori turnira bili su Crnogorski školski sportski savez i Opštinski školski spotski savez Pljevalja, a pokrovitelj opština Pljevlja.