LE: Remi Junajteda u Rostovu, poraz Ajaksa

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Rostovom 1:1, na gostovanju u Rusiji u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Pobjede su ostvarili Kopenhagen, koji je nadigrao Ajaks 2:1 kod kuće, te Anderleht koji je ostvario minimalan trijumf na gostovanju APOEL-u na Kipru.

U ne baš prelijepoj predstavi na koju je uticalo i očajno stanje terena na stadionu Olimp 2, Junajted je poveo u 35. minutu poslije sjajne asistencije Zlatana Ibrahimovića za Henriha Mhitarjana.

Međutim, domaćin je preuzeo kontrolu u nastavku meča i već u osmom minutu nastavka stigao do izjednačenje, sjajnim pogotkom Aleksandra Buharova, koji je grudima primio dubinski pas iza očajnih štopera Junajteda i matirao nemoćnog Davida de Heu.